Kariyer Koçluğu
Herkesin; bilinçli ya da bilinçsiz çizdiği bir yol haritası (kariyeri için, aile hayatı için, sosyal yaşamı için…) vardır ve bunlar kişiye özeldir.
Kendi yol haritanız hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Bu haritayı kendiniz mi çizdiniz yoksa sizin adınıza başkaları çizip elinize mi tutuşturdu? Şu an bu web sitesine bir şekilde bakıyorsanız haritanıza yakından bakmanın ve “gerçek potansiyeliniz ve kendi gerçekliğinizle” şekillendirmenin zamanı gelmiş demektir…

İşe gidip gelmek sizin için kabusla eş değer mi? Şu an yaptığınız işi istemediğinize eminsiniz ancak ne istediğiniz konusunda kararsız mısınız? Ne istediğinizi bilseniz dahi bunu gerçekleştirecek yol haritanız mı yok? Sizi siz yapan değerlerinize uygun bir iş ya da pozisyonda mı çalışıyorsunuz? Kariyerinizi nasıl yönlendireceğinize karar veremiyor musunuz? İşinizden ayrılmak istiyor ama zaman ve performans kaybetmeden bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Üniversite öğrencisisiniz ve nasıl bir kariyer çizeceğiniz konusunda karışıklık mı yaşıyorsunuz ya da mutlu olacağınız bölümü okuyup okumadığınız konusunda endişeleriniz mi var?

Tüm bu ve benzeri sorular içinde iseniz ve değişime kendinizden başlamaya hazırsanız cevapları ortaya çıkarmak üzere sizi bir yolculuğa davet ediyoruz…

Koçluk, bir ilişkide ve bir diyalog içinde olmanın insanlık tarihinde belki de daha önce rastlanmamış bir yoludur.

Kişisel veya mesleki yaşamınızda; karar verme aşaması, yol ayrımı veya büyük bir değişimin eşiğinde iseniz, koçluk diyalog süreci ile “gerçek potansiyelinizi” ve “kendi gerçekliğinizi” fark eder ve sizi tatmin edecek yere doğru harekete geçersiniz.

Koçluk, dile getirilmese bile iki tarafta da bulunması gereken kati özelliklere dayalı temel kurallar barındıran bir görüşmedir: Saygı, açıklık, merhamet, empati ve doğruyu söyleme üzerine kesin bir bağlılık.

Koçluk görüşmelerinin temelini oluşturan bazı mutlak kabuller de mevcuttur. Biz bunları zayıflık, yardıma muhtaçlık ve bağımlılık olarak değil, güç ve kabiliyet olarak kabul ediyoruz. İnsanların en iyiyi ortaya koyma ve gerçek potansiyellerine ulaşabilmeleri için derin bir arzuya sahip olduklarını varsayıyoruz.
Her durumda farklı seçenekler mevcuttur ve insanlar gerçekten hayatlarında seçim yapmanın gücüne sahiptir.

Koçluk, bilinç düzeyindeki bir değişimi amaçlar: karar vermedeki bilinçlilik ve karar verirken dürüstlüğü temel almaya daha net bağlılık…