Çift ve Evlilik Terapisi
Evlilik birbirine sevgi ile bağlı iki bireyin birlikteliklerini kurumsal bir çatıda resmileştirmesi anlamına gelmektedir. Bu müessese sevgi ve saygı çerçevesi içerisinde ilerleme kaydetmektedir. Fakat evlilik ile oluşan yeni düzen, yeni yaşam tarzı ve alanı çeşitli problemlerin meydana gelmesine  yol açabilmektedir. Bu problemler davranışsal sorunlar sebebi ile büyüme kaydedebilmektedir. Çiftler böyle sorunlar ile karşılaştıkları zaman ilişkilerini daha fazla yıpratmamak adına çift ve evlilik terapisi desteği alabilir. Evlilik terapisi evli kişilerin bireysel olarak değerlendirilmesini ve davranışsal sorunlarını değerlendirmektedir.

Çift ve evlilik terapisi seanslarında kimin haksız olduğundan ziyade yaşanan sorunlardan ötürü ilişkinin nasıl bir şekle büründüğü gözler önüne serilmektedir. Bu sayede evli çiftler olayları kendi açılarından değerlendirmek dışında genel ilişkilerini göz önünde bulundurabiliyorlar. Bakış açısı terapi de oldukça büyük bir yer kaplıyor. Olumsuz düşünce ve davranışlardan uzaklaştırılan çiftler ilişkilerinin güçlü yanlarını incelemeye alanına yönlendirilmektedir. Sunulan evlilik terapisi birçok çiftin ilerleyen süreçte daha etkin bir ilişki sürebilmesine olanak sağlamıştır. Bir ilişki kurmak, bu ilişkiyi yönetmek, yeni bir hayata başlamak kolay adımlar değildir. Bu nedenle anlaşmazlıklar yaşanması olağandır. Burada önemli olan bu anlaşmazlıklar karşısında takınılacak tutumlardır.

Bizler Adel Danışmanlık olarak çift ve evlilik terapisi desteği sağlamakta ve evli çiftlerin problemlere karşı olan davranışsal alanlarını değerlendirmekteyiz. Profesyonel kadromuz da alanında uzman evlilik terapisti çalışanlarımız yer almaktadır. Evlilik terapisti İstanbul baz alındığında daha çok başvurulan bir hizmettir. Çünkü yaşam şartları ilişkileri etkileyen baş faktörlerden birisidir. Eğer sizlerde evliliğinizde yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu düşünüyorsanız, partneriniz ile ilişkinizde sorunlarınız varsa ya da dış bazı faktörlerin eşinizle ilişkinizi zedelediğini düşünüyorsanız Adel Danışmanlık ilişki terapisi hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Size göre doğru algılanan bazı davranış şekilleri karşı tarafa doğru gelmeyebilir. Ya da yapılan bazı hatalar düzeltmek adına yanlış düşünceler ile daha da olumsuz bir hal alabilir. Bu durumları düzeltmek ve değerlendirmek için sizleri Adel Danışmanlık Çift ve evlilik terapisi merkezimize beklemekteyiz. Evlilik terapisi geri kalan yaşantınızda da eşiniz ile etkin iletişiminizi düzenleyecektir. Unutmamak gerekir ki empati hayatın her alanında uygulanılması gereken bir tutumdur. Anlık öfke krizleri ile saldırganlık sergilemek yerine durumu iyice değerlendirip kendinizi eşinizin yerine koyabilmelisiniz. Bu kötü gidişhatınızı da daha olumlu alana çekecektir. Sorunların onarımı bu şekilde daha kolay halledebilir bir hal almaktadır. Bizler Adel Danışmanlık merkezi olarak destek sürecinizde yeni ve huzurlu bir yaşam oluşturmanız adına daima yanınızdayız.