İlişki Terapisi ve İlişki Terapisti Seçimi


İlişki Terapisi

İlişki terapisti seçimi nasıl olmalı?

İlişki Terapisi, İlişki Terapisti Seçimi

İlişki terapisi; ilişki kalitesini güçlendirmek, ilişkide yaşanan endişelere çözümler üretmek, yaşanan kavga ya da ayrılık süreçlerini yönetme konusunda başvurulan psikolojik bir terapi alanıdır. İlişki terapi süreci yaşanan problemlere göre farklı tedavi yöntemleri barındırır. İlişki terapisi sadece evli çiftlerin alabildiği bir destek alanı değildir. Partneri ile sorun yaşayan tüm bireyler ya da daha kaliteli bir ilişki yürütmek isteyen tüm çiftler ilişki terapisi desteği alabilmektedir.

Kişiler arası ilişkileri daha doyum verici hale getiren ilişki terapi süreci, çiftlere empatik düşünceyi öğretirken birbirilerini daha iyi tanımaları adına açık görüş iletmeye yönlendirmektedir.

İlişki Terapisi Başlangıç Nedenleri Nelerdir?

Çiftler genellikle talep ettiklerinin eşlerine ulaşmaması, oluşan problemlerde orta yol bulmamak, ilişkide çaresiz hissetmek, aynı şeyler için sürekli çatışma yaşamak, güven problemi, karar alma zorluğu gibi nedenler ile ilişki terapisti arayışı içine girmektedir.

Olumlu ve olumsuz durumlar ile karşılaştığımız yaşam serüvenimizde karşımıza eş olarak görebileceğimiz farklı insanlar çıkar. Bu bireyleri hayatımıza dahil etme sebebimiz onlarda kendimizden kesitler görmemizdir. Ancak birlikte yürütülen ilişki sürecinde her şey aynı düşünceler ile denk düşmez. Bazen değer verdiğiniz partneriniz ile farklı fikirlere sahip olup çeşitli ayrılıklar yaşayabilirsiniz. Bu noktada bazen yapılan yanlış davranış ve tutumlar, fevri hareketler ve kırılma sonucu meydana gelen hırçın tartışmalar ilişkinizi ya da evliliğinizi zedeleyebilir. Böylesi zamanlarda en doğru yol daha fazla yıpranma yaşamadan profesyonel bir ilişki terapisti tarafından terapi desteği almaktır.

Eğer sorunlarınız aşılmamak ile beraber her geçen gün daha da artıyorsa ilişki terapisi ile sorunlarınızı tespit edip çözüm adına çalışmalar yapabilirsiniz.  Profesyonel bir destek için İstanbul ilişki terapisi arayışı içinde iseniz Adel Danışmanlık Merkezi olarak bizlere başvurabilirsiniz. Alanında uzman ilişki terapisti çalışma arkadaşlarımız sizlere problemleriniz hakkında bir değerlendirme oluşturacak ve ilişkinizi çözüm önerileri ile iyileştirmek ile beraber geliştirmek adına terapi sağlayacaktır. Adel Danışmanlık Merkezi ilişki terapisi ekibi olarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.