Makaleler / Videolar

Psikiyatrist Uzman Dr. Zengibar Özarslan, Euro D'de Derya Özel'in sunduğu Çook Yaşa Programı canlı yayın konuğu olarak Kadın ve Erkekte Cinsel Terapi hakkında merak edilenleri anlatıyor... En sık görülen cinsel sorunlar nelerdir ? Cinsel problemlerin psikolojik nedenleri nelerdir? Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir? Sağlıklı bir cinsel ilişki için neler... (Seyretmek için resme tıklayınız)

Çocukların Duygusal İhtiyaçlarını Unutmayalım...

Psikolog/Aile Danışmanı Ayçin Ekmekçi Özgür

Birçok anne baba günlük hayatın getirdiği sıkıntılar ile uğraşırken çocukların duygusal ihtiyaçlarını karşılamayı unutabiliyor. Bazen de bu ihtiyaçların doyurulmasının ne derece önem taşıdığı konusunda bir fikri olmayabiliyor. Çocuğunuz ile ne sıklıkta vakit geçirirsiniz sorusuna genelde "çocuğumun her zaman yanındayım, zaten bütün gün birlikteyiz"... (devamını okumak için resme tıklayınız)

Psikiyatrist Uzman Dr. Zengibar Özarslan, Ayça Kuru' nun sunduğu Buda Moda Programı konuğu olarak Beden Algı Bozukluğu hakkında merak edilenleri anlatıyor... Beden Algı Bozukluğu Nedir? En Çok Hangi Bölgeler Kusur Olarak Görülüyor? Kişinin Hayatını Nasıl Etkiliyor? Beden Algı Bozukluğunun Tedavisi Nedir? (Seyretmek için resme tıklayınız)

Zaman zaman öfkenizin kaynağını yakın çevrenizdekiler oluşturabildiği gibi bazen de kişisel kuruntularınız önceki geçmiş deneyimleriniz, kişilere ya da olaylara karşı öfkenizin çıkmasına sebep olabilir. Görüldüğü gibi öfkeye yol açan pek çok neden ortaya çıkabilir. Haksızlık yapıldığını düşündüğünüzde, fiziksel, sözlü her türlü şiddete... (devamını okumak için resme tıklayınız)

Sınav Kaygısı Yaşayan Çocuk ve Gençlere Öneriler...

Psikolog/Aile Danışmanı Ayçin Ekmekçi Özgür

Bu sınavda başarısız olursam aileme ne söyleyeceğim. Bu sınav benim bütün geleceğimi etkileyecek. Sınavda soruları yetiştiremeyeceğim. Arkadaşlarım sınavdan yüksek puan alırken, ben açıkta kalacağım. Ailemi hayal kırıklığına uğratacağım...(devamını okumak için resme tıklayınız)

Ebeveynlerin En Büyük Kabusu: Kardeş Kıskançlığı

Psikolog/Aile Danışmanı Ayçin Ekmekçi Özgür

Ailenize yeni bir birey katıldığında çocuğunuzun zihninden geçen sorulardan sadece bir kaçı bunlar... Bu sorulara kendi iç dünyalarında verdikleri cevaplar doğrultusunda, çocuğunuzun davranışlarında olumlu veya olumsuz yansımalarını görmeniz mümkün. Özellikle her istediği yapılan ilk çocuğun yeni bir kardeşe sahip olması çocuğu hayatını...(devamını okumak için resme tıklayınız)

Psikiyatrist Uzman Dr. Zengibar Özarslan, Euro D'de Derya Özel'in sunduğu Çook Yaşa Programı canlı yayın konuğu olarak Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite hakkında merak edilenleri anlatıyor... Dikkat Eksikliği Nedir? Hiperaktivite Nedir? DEHB Tedavisinde Neler Yapılır? DEHB İlaçları Bağımlılık Yapar mı?(Seyretmek için resme tıklayınız)

Psikiyatrist Uzman Dr. Zengibar Özarslan - Panik Atak

Psikiyatrist Uzm. Dr. Zengibar Özarslan

Psikiyatrist Uzman Dr. Zengibar Özarslan, Star Tv'de Ece Belen Atrek'in sunduğu Bugün programı canlı yayın konuğu olarak Panik Atak hakkında merak edilenleri anlatıyor... Panik Atak Belirtileri Nelerdir? Panik Atak Nasıl ve Neden Oluşur? Tedavisinde EMDR Nasıl Uygulanır? (Seyretmek için resme tıklayınız)

Panik Atak'a Genel Bir Bakış

Psikiyatrist Uzm. Dr. Zengibar Özarslan

Panik atak bir korku kuşatmasıdır. O anda algılanan bir tehlikeye karşı birden bire gösterilen bir tepkidir ve bir takım yoğun bedensel duyumlar buna eşlik eder. Bu belirtiler; çarpıntı, kalp atımlarını hissetme, terleme, titreme, nefes darlığı ve nefes açlığı, boğuluyormuş gibi hissetme, soluğun kesilmesi, göğüste ağrı ya da sıkışma hissi...(devamını okumak için resme tıklayınız)

Erkeklerdeki Erken Boşalma Sorunu Kadını Nasıl Etkiler?

Psikiyatrist Uzm. Dr. Zengibar Özarslan

Erkeklerdeki erken boşalma sorunu kendi hazzından çok kadının alacağı hazza da yönelebileceği için başarılı olma kaygısı kadının cinsel doyumu ile eşdeğer tutulur. Bu durumda orgazm ettiremediğini düşündüğü kadına karşı güçsüz, başarısız, beceriksiz gibi olumsuz hislerin pençesine düşer. ​Cinsel ilişkiden kasıt öpüşme, okşama, okşanma, sarılma...(devamını okumak için resme tıklayınız)